Adress

Kaptensgatan 20-22
FIN-00140 Helsingfors


Kontakt

Tel 09-2727 0321
shop@lauritzon.fi


Öppettider

må, ons, fre kl. 9-17
ti, to kl. 10-18

Shop är på sommarsemester och stängd från 5 juli till 8 augusti.


Kontakt

Tel 09-7771 800
asiakaspalvelu@lauritzon.fi
customerservice@lauritzon.fi


Öppettider

må-fre kl. 8-16
lunchstängt 11.30-12.00


Adress

Orrmossegränden 6
FIN-00700 Helsingfors


Adress

Fabriksgatan 24 A
FIN-00140 Helsingfors

 


Tiina Ventelä

Tel. 050 516 6562
tiina.ventela@lauritzon.fi

Janita Mustonen

Tel. 050 543 6743
janita.mustonen@lauritzon.fi


Öppettider

Boka tid
Lunchstängt 12-12.30

 


Linus Lauritzon

sales director

Tel 050 363 3636
linus.lauritzon@lauritzon.fi


Tiina Ventelä

contract sales manager

Tel 050 516 6562
tiina.ventela@lauritzon.fi


Taina Tamminen

sales area manager

Tel 046 921 2529
taina.tamminen@lauritzon.fi


Tuija Saira

sales assistant

Tel 050 408 7514
tuija.saira@lauritzon.fi


Janita Mustonen

contract sales manager

Tel 050 543 6743
janita.mustonen@lauritzon.fi


Nina Niemi

area sales & business development manager

Tel 050 040 5757
nina.niemi@lauritzon.fi

 


Mia Meriluoto

Tel 09-7771 8036
Lager Tel 09-7771 8035
mia.meriluoto@lauritzon.fi


Öppettider

må-fre kl. 8-16
lunchstängt 11.30-12.00


Adress

Orrmossegränden 6
FIN-00700 Helsingfors

 


Christina Männistö

Puh. 09-7771 8033


Päivi Saarikoski

Tel. 09-7771 8032


Adress

Orrmossegränden 6
FIN-00700 Helsingfors