Adress

Kaptensgatan 20-22
FIN-00140 Helsingfors


Kontakt

Tel 09-2727 0321

shop@lauritzon.fi


Öppettider

må, ons, fre kl. 9-17
ti, to kl. 10-18


Jul öppettider

Lauritzon´s Shop är stängd Ons-Fre 23.-25.12. och Tors 31.12. och på Nyårsdagen 1.1.


Kontakt

Tel 09-7771 800
Fax 09-7771 8080
asiakaspalvelu@lauritzon.fi
customerservice@lauritzon.fi


Öppettider

må-fre kl. 8-16
lunchstängt 11.30-12.00


Adress

Orrmossegränden 6
FIN-00700 Helsingfors


Jul öppettider

Vår kundservice är stängd hela julveckan Mån-Fre 21.-25.12. och på Nyårsdagen 1.1.


Adress

Fabriksgatan 24 A
FIN-00140 Helsingfors


Tiina Ventelä

Tel. 050 516 6562
tiina.ventela@lauritzon.fi

Janita Mustonen

Tel. 050 300 3112
janita.mustonen@lauritzon.fi


Jul öppettider

Lauritzon´s Showroom är stängd hela julveckan Mån-Fre 21.-25.12. och på Nyårsdagen 1.1.


Linus Lauritzon

sales director

Tel 050 363 3636
linus.lauritzon@lauritzon.fi


Tiina Ventelä

contract sales manager

Tel 050 516 6562
tiina.ventela@lauritzon.fi


Taina Tamminen

sales area manager

Tel 046 921 2529
taina.tamminen@lauritzon.fi


Tuija Saira

sales assistant

Tel 050 408 7514
tuija.saira@lauritzon.fi

 


Mia Meriluoto

Tel 09-7771 8036
Lager Tel 09-7771 8035
mia.meriluoto@lauritzon.fi


Öppettider

må-fre kl. 8-16
lunchstängt 11.30-12.00


Adress

Orrmossegränden 6
FIN-00700 Helsingfors


Jul öppettider

Lager är stängd hela julveckan Mån-Fre 21.-25.12. och på Nyårsdagen 1.1.


Christina Männistö

Puh. 09-7771 8033


Päivi Saarikoski

Tel. 09-7771 8032


Adress

Orrmossegränden 6
FIN-00700 Helsingfors